Naše svatební přípravy

Psal se konec ledna 2022 a my začali plánovat naši svatbu! Oba jsme měli jasnou představu, že naše svatba musí být do roka a do dne. Jelikož jsme ale nechtěli zimní svatbu, museli jsme si s přípravami pospíšit. Místo, čas, koncept, tisk oznámení, dekorace a mnoho dalšího. Spoustu věcí již máme vyřízených, ale dlouhý seznam je ještě před námi. Tak se na to jdeme vrhnout…

Prvním bodem na seznamu po radosti a dojetí ze zasnoubení je určitě volba celého konceptu svatby. Ze začátku to bylo trošku složitější se shodnout, ale nakonec jsme našli cestu, se kterou jsme oba moc spokojení. Oběd v restauraci, obřad poblíž venku a po té zpět do restaurace na odpolední hostinu. Tento koncept jsme zvolili na základě doporučení a oběma se nám zamlouval. Chtěli jsme mít oddělený oběd pouze s naší nejužší rodinou, ale nechtěli jsme, aby se kamarádi cítili odstrčeně nebo jsme je poslali na hodinu pryč. Proto jsme to jednoduše obrátili a oběd budeme mít před obřadem.

Místo tedy máme vybrané. Kousek od Prahy, restaurace je pěkná sama o sobě, takže dekorací nebude potřeba velké množství. Obřad bude kousek od místa hostiny, zkrátka vše na jednom místě tak, jak jsme to chtěli. Místo by bylo, čas také, takže následovalo svatbu všem oznámit. Svatební oznámení jsme si vytvořili sami v online programu, nechali jsme si ho pouze vytisknout.

Uvažovali jsme však nad tím, kde si necháme udělat další tiskoviny jako jsou jmenovky nebo třeba etikety na domácí pálenku, která se bude rozlévat před obřadem. Šli jsme prověřenou a zaručenou variantou – web tiskařík.cz má dokonce svůj svatební portál, kde je možné vytvořit si různé tiskoviny na svatbu. Od svatebního oznámení, jmenovek, děkovných kartiček až po uvítací tabule – výběr je opravdu veliký a lze si vybrat z několika šablon. My jsme nakombinovali pro náš tisk dvě různé šablony (lze je dále upravovat), které k sobě ladí. Rozhodli jsme se pro tisk jmenovek, které přivážeme mašličkou na ubrousky, menu, etikety na lahve a knihu na svatební fotky. Jak jsem psala již minule, v programu se pracuje naprosto bezvadně a určitě to zvládne každý. Pokud nechcete složitě vymýšlet motivy a druhy tiskových materiálů, můžete si zde vybrat přímo ze setů, které vám práci usnadní. Všechny vytisknuté věci vypadají úžasně, už se nemůžu dočkat, až nám budou zdobit naši svatbu a hosté budou lepit fotografie do knihy!

S dekoracemi a doplňky tedy teprve začínáme. Co už ale máme také zařízené a je dobré si to rozmyslet rychle po zasnoubení je – fotograf, kameraman, DJ, matrika/farář, vizážistka, ubytování, dort a catering. Tím náš seznam nejdůležitějších věcí zatím končí a jdeme pokračovat v plánování. Já především ve vybírání šatů!! Pokud by vás zajímali konkrétní dodavatelé nebo máte tipy, na co nezapomenout, piště do komentářů. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s