Barcelona tipy

V minulém článku jste se mohli dočíst, že jsem mimo jiných míst ve Španělsku, navštívila i Barcelonu. Jelikož se letos chystáme náš čistě dámský výlet zopakovat, rozhodla jsem se sem hodit nějaké tipy, co v Barceloně určitě nevynechat!

Barcelona nás opravdu nadchla. Je tak různorodá, z rušné ulice La Rambla odbočíte na přilehlé náměstí a rázem se ocitnete místě, které vás pohltí svým klidem. Atmosféra ve městě mě prostě dostala, ale hlavním lákadlem Barcelony jsou bezpochyby budovy a jejich architektura, Gaudí byl génius. Ale teď už k místům, které musíme v Barceloně vidět!

Sagrada Familia

Pokud nenavštívíte Sagrada Familia, jako byste v Barceloně ani nebyli… A stojí to opravdu za to! U tohoto chrámu strávíte určitě spoustu času, protože je na co koukat. Vyplatí se také koupit si vstup a vidět Sagrada Familia uvnitř. Nejlepší čas pro návštěvu je hned z rána ve všední den, bylo tam o poznání méně lidé než odpoledne, a vstupenky si kupte online.

Arc de Triomf a Ciutadella Park

Místa poblíž Sagrada Familia – vítězný oblouk a park stojí také za to a cestou na nebo z chrámu se tam určitě zastavte. Park je ideálním místem pro piknik.

Park Guell

Oáza klidu – Park Guell je místem pro odpočinek z hektického centra. Opět zde platí pravidlo, že je nejlepší sem vyrazit ráno, jelikož si užijete park téměř sami. Nově se platí vstupné, alespoň v době covidu to tak bylo. Park Guell si určitě projděte celý. A při koukání na barevné domky zvedněte hlavu na palmy, kde mají hnízda zelení papoušci, kteří dotváří celou atmosféru parku.

Montjuic a okolí

Místo, kde si po cestě pěšky nahoru budete stěžovat, ale pak zjistíte, že to stálo za to. Výhled na město a přístav je tady nádherný. Pro línější povahy, můžete vyjet nahoru lanovkou. My jsme zvolili lanovku jen pro cestu dolů a byla to paráda. Otevře se vám nový pohled na město a jedete přímo nad mořem, takže nic pro strašpytli. 😀 Lanovka má jednu zastávku u přístavu a druhou v podstatě přímo na pláži, kam jsme sjeli i my. Pláž ve městě také nevynechejte a v teplých měsících si s sebou přibalte plavky!

Na kopci je množství krásných volně přístupných zahrad, kde si můžete odpočinout na lavičce a kochat se výhledem na Barcelonu. Zajímavý je také hrad na samém vrcholu. Pod kopcem z druhé strany je další nádherná budova, kterou jsme navštívili až večer a dobře jsme udělali – Katalánské národní umělecké muzeum.

Placa de Catalunya, Casa Batlló a Casa Mila

Tato místa jsem napsala schválně dohromady, protože se nacházejí kousek od sebe. Placa de Catalunya je veliké náměstí obklopené obchody a slouží také jako přestupní stanice pro několik spojů. Casa Batlló a Casa Mila jsou dalšími z krásných staveb Gaudího. Jsou jen asi 10 minut pěšky od náměstí. Pokud se vydáte opačným směrem, dojdete na velmi rušnou ulici La Rambla, která je opravdu turistická, proto si dávejte pozor na osobní věci. Z ulice nezapomeňte odbočit také do místní tržnice na něco dobrého k jídlu. Pravý španělský Tapas nebo ovoce zde mají výtečné.

To bylo z mých hlavních oblíbených míst v Barceloně zatím vše. Letos plánujeme výlet zopakovat a navštívit další zajímavá místa, takže se můžete těšit na pokračování v létě. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s